Suuri Luokkakokous 

Suuri luokkakokous järjestettiin Jukka Huikon aloitteesta Joutsan lukiosta kirjoittaneille lauantaina 12.4. Rantasipi Joutsenlammella klo 18 . Iltaa viettämään ja kouluaikoja iloisesti muistelemaan oli saapunut alkuillasta yläkerran saliin alun toista sataa  ja loppuillasta alakerran Hämyssä oli jo lähes parisataa ylioppilasta.  Ilta sujui  lyhyen  ohjelman ja ruokailun jälkeen leppoisasti seurustellen ja mm. ryhmittäin Paavo Valkosen kokoamia joulujuhla-, penkkari- ja ylioppilasjuhlavideoita katsellen. Yöllä Hämyssä viihdytti Topi Suuronen & Vierailevat Tähdet yhtye.

   


(7 ensimmäistä kuvaa Keijo Koo, kaksi viimeistä kuvaa Jukka Huikko)

Seuraavat henkilöt toimivat kokoonkutsujina:
2002:   Kati Norola 044-289 6220 kati.norola.2y(at)jypoly.fi  
2001:   Eevaliisa Österberg 044-045 8280 eevaosterberg(at)hotmail.com  
2000:   Tuukka Hentinen 040-741 0563 tuukka.hentinen(at)tut.fi
1999:   Jaana Soilu 040-592 1924 jaana.soilu(at)piramk.fi
1998:   Suvi Rossi 044-535 7719 suvi.rossi(at)nordea.fi
1997a: Anna Kuitunen 040-534 1297 anna.kuitunen(at)luukku.com
1997b: Tiia Otava 040-764 6959 tiia.otava(at)storaenso.com
1996:   Jenni Sarolahti 050-372 0828 jenni.sarolahti(at)sitra.fi
1994:   Nanna Tami 040-5065475  nanna.tami(at)luukku.com
Lisätietoja antoi Jukka Huikko 040-734 7617 jukka(at)huikko.com  


Sivu päivitetty 10.07.2010
Pääsivu | Sivukartta | Ajankohtaista | Kevennyksiä | Koulu | Linkkejä | Multimediaa | Opettajat | Opetussuunnitelma | Opinnäytteitä | Opiskelijat | Toiminta | Vieraskirja | Ylioppilaat |