Liikuntapaikkojen vakiovuorot

Liikuntahallin vakiovuorot syksy 2018

Maanantai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
15.30-19.00          Flanels salibandy     Flanels salibandy        Flanels salibandy
19.00-20.00          JoVoLi jumppa         JoVoLi jumppa            Flanels salibandy
20.00-21.30          Flanels salibandy     Flanels salibandy        Flanels salibandy

Tiistai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
15.45-21.30          JoSePa futsal           JoSePa futsal             JoSePa futsal

 

Keskiviikko                         

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
16.00-21.30          Flanels salibandy     Flanels salibandy        Flanels salibandy

 Torstai

  Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
15.30-21.30          JoSePa futsal           JoSePa futsal             JoSePa futsal

Perjantai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3

17.15-18.30         Flanels salibandy 4.1.2019, 11.1., 25.1., 7.2., 1.3.
18.30-19.30         Joutsan Pommi         Joutsan Pommi           Joutsan Pommi

 

Lauantai 

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
                             Otteluvaraukset        Otteluvaraukset           Otteluvaraukset
11.00-12.00          Yksityisvuoro

 

Sunnuntai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
                             
Otteluvaraukset        Otteluvaraukset           Otteluvaraukset
11.00-12.00          Yksityisvuoro 
12.30-18.00          JoSePa futsal          JoSePa futsal              JoSePa futsal
18.00-19.30         Flanels salibandy     Flanels salibandy         Flanels salibandy
19.30-21.00         JoSePa sulkapallo   JoSePa sulkapallo

Tekonurmen vakiovuorot

Maanantai
klo 17.00 – 18.00 JoSePa Pallokoulu P/T 2011-2014 (kesäkuun ajan)
klo 17.30 – 18.30 JoSePa Pojat 09/10
klo 18.00 – 19.00 JoSePa Nuorten harrastevuoro T/P 2004-2008 (kesä- ja elokuussa)
klo 18.30 – 20.00 JoSePa Miehet

Tiistai
klo 17.00 – 18.30 JoSePa Pojat 06
klo 18.30 – 20.00 JoSePa Tytöt 04/05 sekä Aikuisten harrastevuoro

Keskiviikko
klo 17.00 – 18.00 JoSePa Pallokoulu P/T 2011-2014 (kesäkuun ajan) sekä Pojat 09/10
klo 18.00 – 19.30 JoSePa Naiset

Torstai
klo 17.00 – 18.30 JoSePa Pojat 06 sekä Tytöt 04/05
klo 18.30 – 20.00 JoSePa Miehet

 

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai

klo 18.00 - 19.00 JoSePa Naiset

 


Yhtenäiskoulun liikuntasalin vakiovuorot

Maanantai

klo 15.30-16.30 Reumayhdistys Jooga

Tiistai

klo 15.45-16.30 Puulan seutuopisto Liikunta
klo 17.45-19.15 Lasol Team
klo 19.15-20.15 JoVoLi Lavis-lavatanssijumppa

Keskiviikko

klo 18.00-19.30 Joutsan Soututeam
klo 20.00-20.45 Puulan seutuopisto Liikunta

Torstai 
klo 15.00-15.45 JoVoLi Vekara-Mix 7-9v.
klo 15.45-16.30 JoVoLi Vekara-Mix 10-12v.
klo 16.45-17.30 Temppujumppa 4-6v.
klo 18.00-19.00 Puulan seutuopisto / Kehonhuolto 
klo 19.00-20.00 Puulan seutuopisto / Kehonhuolto
 

Perjantai 

klo 18.00-19.30 Laitjärvi lentopallo

Lauantai

klo 10.00-12.00 JoVoLi / MLL Joutsan paikallisyhdistys
klo 15.00-16.00 (5.1.19 alkaen) 
klo 11.00-18.00 (17.11.18)


Sunnuntai
klo 10.00-11.30 JoVoLi
klo 15.30-16.30 Yksityisvuoro
klo 18.00-19.30 Lentopallo

Kurkiauran liikuntasalin vakiovuorot

Maanantai 

klo 16.15-17.15 JoVoLi / Sirkustelua ja temppujumppaa 7-12v.
klo 17.15-18.00 JoVoLi / Perhejumppa 2-6v. (lapsi+aikuinen)
klo 18.00-18.45 JoVoLi / Vekara Mix 5-7v.
klo 19.00-20.30 Leivonmäen Pyry
klo 20.30-21.30 Yksityisvuoro 6.5.alkaen

 

Tiistai

klo 17.00-17.45 Puulan seutuopisto
klo 19.00-20.30 Leivonmäen Pyry

Keskiviikko 

klo 17.00-18.00 Yksityisvuoro
klo 19.00-20.30 Leivonmäen Pyry

 

Torstai

klo 14.00-14.45 JoVoLi / Showtanssin alkeet 9-12v. (27.9. alk.)
klo 17.00-17.45 Seutuopisto, varttuneiden kuntojumppa
klo 17.45-18.30 Seutuopisto, naisten liikunta
 

Perjantai

klo 17.00-18.00 Yksityisvuoro 7.12.
klo 18.30-20.30 Leivonmäen Pyry

Yläasteen liikuntasali

Maanantai

klo 16.00-16.45 JoVoLi Tanssi 7-12v.
klo 18.00-19.30 Joutsa Pommi yu

Tiistai

klo 18.00-20.00 Luhangan Ampujat 

Keskiviikko

klo 17.00-19.00 Joutsan Tarmo

Torstai

klo 17.00-20.00 Luhangan Ampujat

Perjantai

klo 18.00-19.00 FasciaMethod / Tuuli L-M

 

Lauantai

Sunnuntai

klo 12.00-14.00 Joutsan Tarmo

Liikuntahallin vakiovuoromuutokset / otteluvaraukset

Myönnetyt vakiovuorot eivät ole käytettävissä alla olevien tapahtumien aikana

Syksy 2019-kevät 2020

la 31.8. klo 10-20 Flanels Miehet, Miesten Suomen Cup salibandyturnaus
la 5.10. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-KaDy)
su 13.10. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Sievi FS)
ke 6.11. klo 18-21 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-FC Kemi)
la 16.11. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Ilves FC)
su 17.11. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-GFT)
la 14.12. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-ToPV)
la 21.12. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Mad Max)
ma 6.1. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Leijona Futsal)
la 25.1. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Riemu)
la 29.2. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-SoVo)
su 1.3. klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-PP-70)

Kevät 2019

12.01.2019 klo 09.30-15.30 Flanels Miehet, salibandyturnaus
12.01.2019 klo 16-19 JoSePa futsal, Miehet
19.01.2019 klo  10-18 JoSePa futsal, P06
26.01.2019 klo 12-15 JoSePa futsal, Naiset
26.01.2019 klo 16-19 JoSePa futsal, Miehet
02.02.2019 klo 09.30-17 JoSePa futsal, T04
09.02.2019 klo 15-18 JoSePa futsal, Naiset
10.02.2019 klo 16-19 JoSePa futsal, Miehet
15.02.2019 klo 08-20 Koulujen varaus
16.02.2019 klo 09-19 JoSePa futsal
17.02.2019 klo 09.30-17.30 JoSePa futsalturnaus, P09
23.02.2019 klo 16-19 JoSePa futsal, Miehet
02.03.2019 klo 09-21 JoSePa futsal, Miehet
09.03.2019 klo 07-15 Metsätaito SM-kilpailut, Metsäalan tekniset Itä-Päijänne
09.03.2019 klo 15-18 JoSePa futsal, Naiset
17.03.2019 Joutsan Hiihdot
21.03.2019 klo 16-20 JoSePa aulan varaus 
23.03.2019 klo 16-19 JoSePa futsal, Miehet
24.03.2019 klo 16-19 JoSePa futsal, Miehet
30.03.2019 klo 10-18 Flanels salibandy, Zone-liiga
13.04.2019 klo 14- Flanels, tennis
20.04.2019 klo 12-15 Hossin Kossit
08.05.2019 klo 18-19.30 Yksityisvaraus 1/3 osa halli
11.05.2019 klo 10-12 JoVoLi varaus
15.5.-15.6.2019 Liikuntahalli ei käytössä huoltotauon vuoksi.

Liikuntahallin luokkahuoneen varaukset:

25.01.2019 Flanels / e-urheilu 
01.02.2019 Luhangan Ampujat klo 18-20
06.03.2019 Metsalan Tekniset Itä-Päijänne klo 17-20
09.03.2019 Metsäalan Tekniset Metsätaidon SM -kilpailut
17.03.2019 Itä-Päijänteen Rasti klo 17
10.04.2019 Joutsan Seudun Pallo klo 17-20
29.05.2019 Nuorten Työpaja -koulutus klo 08-16.30



Tekonurmen vakiovuoromuutokset / otteluvaraukset 2019

Myönnetyt vakiovuorot eivät ole käytettävissä alla olevien tapahtumien aikana

15.5. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – KaDy
22.5. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – JIlves II
28.5. klo 18.00 P09/10 JoSePa – TEAM LKP punainen
28.5. klo 19.00 P09/10 JoSePa – JyPK T08
29.5. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – HPP
30.5. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – MJK

5.6. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – Urho
10.6. klo 18.00 P06 JoSePa – TEAM LKP
10.6. klo 19.00 P06 JoSePa – FC JPS
11.6. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – FC Blackbird/Akatemia
17.6. klo 18.00 T04/05 JoSePa – MuurY
17.6. klo 19.00 T04/05 JoSePa – JIlves
19.6. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – SOULS AC
26.6. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – KeuPa II

4.7. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – FC Soho
06.07.2019 klo 11-16 JoSePa Itä-Länsi ottelu
24.7. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – Riemu

7.8. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – MSM
9.8. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – Huima
28.8. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – JIlves
30.8. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – JIlves II

7.9. klo 16.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – MJK
11.9. klo 18.30 Miehet Viitonen JoSePa – MuurY
18.9. klo 18.15 Miehet Seiska JoSePa/2 – FC Blackbird/Akatemia

Urheilukentän varaukset 
11.05.2019 klo 10-12 Säästöpankkijuoksu / JoVoLi