Liikuntapaikkojen vakiovuorot

Liikuntahallin vakiovuorot kevät 2019

Maanantai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
12.00-13.00          Erityisryhmät liik.      Erityisryhmät liik.        Erityisryhmät liik.
15.30-19.00          Flanels salibandy     Flanels salibandy        Flanels salibandy
19.00-20.00          JoVoLi jumppa         JoVoLi jumppa            Flanels salibandy
20.00-21.30          Flanels salibandy     Flanels salibandy        Flanels salibandy

Tiistai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
15.45-21.30          JoSePa futsal           JoSePa futsal             JoSePa futsal

 

Keskiviikko                         

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
16.00-21.30          Flanels salibandy     Flanels salibandy        Flanels salibandy

 Torstai

  Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
15.30-21.30          JoSePa futsal           JoSePa futsal             JoSePa futsal

Perjantai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3

18.30-20.00         Flanels salibandy lohkot 1,2,3 vuoro voimassa toistaiseksi
18.30-19.00         Joutsan Pommi         Joutsan Pommi           Joutsan Pommi
19.00-19.30         Joutsan Pommi

 

Lauantai 

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
                             Otteluvaraukset        Otteluvaraukset           Otteluvaraukset
12.00-13.00          Joutsan Pommi         Joutsan Pommi           Joutsan Pommi

 

Sunnuntai

 Klo                       Lohko 1                   Lohko 2                      Lohko 3
                             
Otteluvaraukset        Otteluvaraukset           Otteluvaraukset
12.30-18.00          JoSePa futsal          JoSePa futsal              JoSePa futsal
19.30-21.00         JoSePa sulkapallo   JoSePa sulkapallo       Josepa sulkapallo

Tekonurmen vakiovuorot

Maanantai
klo 17.00 – 18.00 JoSePa Pallokoulu P/T 2011-2014 (kesäkuun ajan)
klo 17.30 – 18.30 JoSePa Pojat 09/10
klo 18.00 – 19.00 JoSePa Nuorten harrastevuoro T/P 2004-2008 (kesä- ja elokuussa)
klo 18.30 – 20.00 JoSePa Miehet

Tiistai
klo 17.00 – 18.30 JoSePa Pojat 06
klo 18.30 – 20.00 JoSePa Tytöt 04/05 sekä Aikuisten harrastevuoro

Keskiviikko
klo 17.00 – 18.00 JoSePa Pallokoulu P/T 2011-2014 (kesäkuun ajan) sekä Pojat 09/10
klo 18.00 – 19.30 JoSePa Naiset

Torstai
klo 17.00 – 18.30 JoSePa Pojat 06 sekä Tytöt 04/05
klo 18.30 – 20.00 JoSePa Miehet

 

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai

klo 18.00 - 19.00 JoSePa Naiset

Yhtenäiskoulun liikuntasalin vakiovuorot

Maanantai

klo 15.30 - 16.30           Joutsan Seudun Reumayhdistys Jooga
klo 16.30 - 17.30           Yksityisvuoro

Tiistai

klo 15.00 - 15.45           Puulan seutuopisto, Ikinuorten liikunta
klo 17.45 - 19.15           Lasol Team, lentopallo
klo 19.15 - 20.15           JoVoLi Zumba

Keskiviikko

klo 18.00 - 19.30           Soututeam
klo 20.00 - 21.00           Puulan seutuopisto, Tehotreeni

Torstai

klo 15.00 - 16.00           JoVoLi, Vekara-Mix 7-9 v.
klo 16.15 - 17.15           JoVoLi Temppujumppa 4-6v.

Perjantai

klo 16.00 -17.00            Yksityisvuoro
klo 17.00 - 18.30           Josepa lentopallo, Juniorit
klo 18.30 - 20.00           Lentopallovuoro

Lauantai   

klo 15.00 - 17.00          Puulan seutuopisto Pilateskurssi 12.10, 26.10 ja 6.11                                

Sunnuntai

klo 18.00-19.30             Lentopallo

Kurkiauran liikuntasalin vakiovuorot

Maanantai

klo 13.00 - 14.30           Liikuntakerho
klo 17.15 - 18.00           JoVoLi, Perhejumppa
klo 18.00 - 19.30           Leivonmäen Pyry,  Naisten sählyvuoro

Tiistai

klo 18.30 - 20.00           Leivonmäen Pyry,  Vapaavuoro Lapset/Aikuiset
                     
Keskiviikko

klo 19.00-20.30             Leivonmäen Pyry,  Lentopallo sekavuoro


Torstai

klo 17.00-17.45             Puulan seutuopisto, Varttuneiden kuntojumppa
klo 17.45-18.30             Puulan seutuopisto, Naisten liikunta

Perjantai

klo 18.30-20.30             Leivonmäen Pyry, Lentopallovuoro Miehet

Yläasteen liikuntasali

Maanantai

klo 18.00 - 19.30           Joutsan Pommi

Tiistai

klo 17.00 - 17.45           JoVoLi Tanssi 6-8 v.
klo 18.00 - 19.00           Luhangan Ampujat

Keskiviikko

klo 17.00 - 19.00           Joutsan Tarmo, Judo

Torstai

Perjantai

klo 17.00-19.00             Joutsan Tarmo (varaus)

Lauantai                                  

Sunnuntai

klo 12.00 - 14.00           Joutsan Tarmo, Judo

Liikuntahallin vakiovuoromuutokset / otteluvaraukset

Myönnetyt vakiovuorot eivät ole käytettävissä alla olevien tapahtumien aikana

Syksy 2019-kevät 2020


16.07.2019 
klo 19.00-20.30 JoSePa Miehet
25.07 klo 19.00-20.30 JoSePa Miehet
01.08 klo 19.00-21.00 JoSePa Miehet
04.08 
klo 18.00-19.30 Flanels, Miehet
05.08 klo 17.00-18.30 Flanels, Naiset
06.08 klo 19.00-21.00 JoSePa Miehet
11.08 klo 18.00-19.30 Flanels Miehet
18.08 
klo 18.00-19.30 Flanels Miehet
25.08 
klo 18.00-19.30 Flanels Miehet 
30.08 
klo 19.00-20.30 Flanels Miehet
la 31.08 
klo 10-20 Flanels Miehet, Miesten Suomen Cup salibandyturnaus
su 22.09 klo 15-18 JoSePa Miehet futsal 
la 05.10 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-KaDy)
su 13.10 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Sievi FS)
ti 15.10 klo 08.00-17 Varaus
26.10 klo 09-16 Flanels, miehet SSBL salibandyturnaus
ke 6.11 klo 18-21 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-FC Kemi)
la 16.11 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Ilves FC)
su 17.11 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-GFT)
la 23.11 klo 09-19.30 Flanels, naiset
la 07.12 klo 09.30-17.30 Flanels salibandyturnaus 
la 14.12 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-ToPV)
la 21.12 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Mad Max)
ma 06.01.2020 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Leijona Futsal)
la 25.01.2020 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-Riemu)
la 08.02.2020 klo 9.00-15.30 Flanels, miehet SSBL salibandyturnaus
la 29.02.2020 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-SoVo)
su 01.03.2020 klo 15-18 JoSePa futsal-liiga, miehet (JoSePa-PP-70)
su 08.03.2020 klo 07-18 Joutsan Hiihdot

Liikuntahallin luokkahuoneen varaukset:

25.01.2019 Flanels / e-urheilu 
01.02.2019 Luhangan Ampujat klo 18-20
06.03.2019 Metsalan Tekniset Itä-Päijänne klo 17-20
09.03.2019 Metsäalan Tekniset Metsätaidon SM -kilpailut
17.03.2019 Itä-Päijänteen Rasti klo 17
10.04.2019 Joutsan Seudun Pallo klo 17-20
29.05.2019 Nuorten Työpaja -koulutus klo 08-16.30
11.09.2019 Liikettä arkeen-ryhmä klo 16.00-18.00
18.09.2019 Liikettä arkeen-ryhmä klo 16.00-18.00
02.10.2019 Liikettä arkeen-ryhmä klo 16.00-18.00
09.10.2019 Liikettä arkeen-ryhmä klo 16.00-18.00
23.10.2019 Liikettä arkeen-ryhmä klo 16.00-18.00
30.10.2019 Liikettä arkeen-ryhmä klo 16.00-18.00

Tekonurmen vakiovuoromuutokset / otteluvaraukset 2019

Myönnetyt vakiovuorot eivät ole käytettävissä alla olevien tapahtumien aikana

15.5. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – KaDy
22.5. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – JIlves II
28.5. klo 18.00 P09/10 JoSePa – TEAM LKP punainen
28.5. klo 19.00 P09/10 JoSePa – JyPK T08
29.5. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – HPP
30.5. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – MJK

5.6. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – Urho
10.6. klo 18.00 P06 JoSePa – TEAM LKP
10.6. klo 19.00 P06 JoSePa – FC JPS
11.6. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – FC Blackbird/Akatemia
17.6. klo 18.00 T04/05 JoSePa – MuurY
17.6. klo 19.00 T04/05 JoSePa – JIlves
19.6. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – SOULS AC
26.6. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – KeuPa II

4.7. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – FC Soho
06.07.2019 klo 11-16 JoSePa Itä-Länsi ottelu
24.7. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – Riemu

7.8. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – MSM
9.8. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – Huima
28.8. klo 19.00 Miehet Viitonen JoSePa – JIlves
30.8. klo 19.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – JIlves II

7.9. klo 16.00 Miehet Seiska JoSePa/2 – MJK
11.9. klo 18.30 Miehet Viitonen JoSePa – MuurY
18.9. klo 18.15 Miehet Seiska JoSePa/2 – FC Blackbird/Akatemia

Urheilukentän varaukset 
11.05.2019 klo 10-12 Säästöpankkijuoksu / JoVoLi