Liikuntapaikkojen vakiovuorot


Liikuntahallin vakiovuorot

Maanantai

Klo Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3
08.00 – 12.00
12.00 – 13.00
13.00 – 16.00
Koulut
Hallikävely
Koulut
Koulut
Hallikävely
Koulut
Koulut
Hallikävely
Koulut
16.45 – 21.30Flanels salibandy Flanels salibandyFlanels salibandy

Tiistai

Klo Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3
08.00 – 16.00 KoulutKoulutKoulut
15.45 – 21.00JoSePa futsal JoSePa futsal JoSePa futsal

Keskiviikko                         

Klo Lohko 1   Lohko 2 Lohko 3
08.00 – 16.00
11.00 – 12.00
16.30 – 21.30 
Koulut
Liikettä niveliin!
Flanels salibandy
Koulut
Liikettä niveliin!
Flanels salibandy
Koulut
Liikettä niveliin!
Flanels salibandy

Torstai

Klo Lohko 1   Lohko 2 Lohko 3
08.00 – 16.00KoulutKoulut Koulut
15.45 – 21.30JoSePa futsal JoSePa futsal JoSePa futsal

Perjantai

Klo Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3
08.00 – 16.00
Koulut
Koulut
Koulut
16.45 -18.00 JoSePa lentopallo
18.00 – 19.30Flanels salibandyFlanels salibandyFlanels salibandy
19.30 – 21.00LentopalloLentopalloLentopallo

Lauantai 

klo 08.00 – 21.00 Otteluvaraukset

Sunnuntai

Klo Lohko 1 Lohko 2 Lohko 3
08.00 – 21.00

15.00 – 20.30

Otteluvaraus

JoSePa futsal, sulis

Otteluvaraus

JoSePa futsal, sulis

Otteluvaraus

JoSePa futsal, sulis

Liikuntahallin vakiovuoromuutokset / otteluvaraukset: Myönnetyt vakiovuorot eivät ole käytettävissä alla olevien tapahtumien aikana.


05.07.2023 klo 16.30-19.30 Halli varaus, matalan kynnyksen treeni-ilta
24.08.2023 klo 08.00-15.00 Metsäalan Tekniset aula/luokkahuone
07.09.2023 klo 12.00-18.00 Kuntotestit – Liikkuva Päijät-Häme kiertue
16.09.2023 klo xx.xx-xx.xx Flanels, salibandy, P11
23.09.2023 klo 10.30-15.00 Flanels, salibandyturnaus, Miehet
30.09.2023 klo 10.30-16.30 Flanels, salibandyturnaus, P15
30.09.2023 klo 16.30-18.00 Yksityisvaraus MP
14.10.2023 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
15.10.2023 klo 11.00-14.00 Yksityisvaraus MK
11.11.2023 klo 08.30-17.00 Flanels, salibandy P11
18.11.2023 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
19.11.2023 klo 10.00-17.00 JoSePa, futsal P15
25.11.2023 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
02.12.2023 klo 09.00-11.00 Yksityisvaraus TS
02.12.2023 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
09.12.2023 klo 10.00-17.00 Flanels, salibandyturnaus, Naiset
09.12.2023 klo 18.00-19.00 Yksityisvaraus AV
10.12.2023 klo 10.00-15.00 JoSePa, futsal P11
16.12.2023 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
17.12.2023 klo 11.30-17.00 JoSePa futsal Kolmonen, Miehet
06.01.2024 klo 10.30-16.30 Flanels, salibandyturnaus, P15
07.01.2024 klo 10.30-15.00 Flanels, salibandyturnaus, Miehet
13.01.2024 klo 10.00-17.00 Flanels, salibandyturnaus, Naiset
20.01.2024 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
27.01.2024 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
28.01.2024 klo 13.00-15.00 Yksityisvaraus LA
03.02.2024 klo 11.30-17.00 JoSePa, futsal Kolmonen, Miehet
10.02.2024 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
16.02.2024 Wanhojen tanssit
17.02.2024 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
03.03.2024 Joutsan Hiihdot
09.03.2024 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
10.03.2024 klo xx.xx- xx.xx Flanels. Seppä-liiga P11
16.03.2024 klo 11.00-17.00 Flanels, salibandyturnaus P15
17.03.2024 klo 10.00-17.00 JoSePa, futsal P10
23.03.2024 klo 14.30-18.00 JoSePa, futsal Ykkönen, Miehet
13.04.2024 klo xx.xx- xx.xx Flanels, Seppä-liiga P12

Liikuntahallin luokkahuoneen varaukset

24.08.2023 klo 08.00-15.00 Metsäalan Tekniset Itä-Päijänne ry


Tekonurmen vakiovuorot kesä 2023

Maanantai
klo 16.00 – 17.30 JoSePa jalkapallo P14

Tiistai
klo 17.00 – 19.00 JoSePa jalkapallo P9/P11
klo 19.00 – 21.00 Otteluvaraus

Keskiviikko
klo 18.00 – 20.00 JoSePa harrastevuoro

Torstai
klo 17.00 – 18.00 JoSePa jalkapallo P9 ja Pallokoulu
klo 18.00 – 19.00 JoSePa jalkapallo P11 ja nuorten höntsä
klo 19.00 – 20.30 JoSePa jalkapallo P14 ja miehet
klo 19.00 -20.30 JoSePa jalkapallo Miehet

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai

Tekonurmen ottelut, turnaukset ja tapahtumat kesä 2023

09.05.2023 klo 19.00                                 JoSePa Miehet Vdiv  11v11
10.05.2023 klo 18.00 ja klo 19.00             JoSePa P11                    8v8
14.05.2023 klo 11.00 ja klo 12.00              JoSePa P14                    8v8
30.05.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
06.06.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
14.06.2023 klo 18.00 ja klo 18.40             JoSePa P9                    5v5
20.06.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
04.07.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
21.07.2023 klo VOK -turnaus
01.08.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
08.08.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
09.08.2023 klo 14.00-21.00 OP -tapahtuma
29.08.2023 klo 19.00                                JoSePa Miehet Vdiv  11v11
11.09.2023 klo 18.30                                 JoSePa Miehet Vdiv  11v11



Urheilukenttä, varaukset


Yhtenäiskoulun liikuntasalin vakiovuorot

Maanantai

klo 19.00 – 20.00 JoVoLi, Maanantaijumppa

Tiistai

klo 15.15 – 16.00 Puulan Seutuopisto – Luova Tanssi
klo 16.00 – 16.30 Puulan Seutuopisto – Taaperotanssi
klo 16.30 – 17.00 Puulan Seutuopisto – Satutanssi
klo 17.00 – 17.45 Liikettä niveliin! -ryhmä
klo 18.30 – 19.15 Puulan seutuopisto – Lavis
klo 19.15 – 20.30 Lentopallovuoro

Keskiviikko
klo 17.00 – 18.00 Puulan seutuopisto – Kehonhuolto
klo 18.00 – 18.45 Puulan Seutuopisto – Miesten kuntopiiri
klo 18.45 – 19.30 Puulan seutuopisto, Tehotreeni
klo 19.30 – 20.30 Puulan Seutuopisto – Seasonal Yoga

Torstai

klo 16:45 – 17:30 Liikettä niveliin! – liikuntaryhmä
klo 17.30 – 18.15  JoVoLi – Temppujumppa 4-6v.
klo 18.15 – 19.45 Soututeam
klo 19.45 – 21.15 Yksityisvuoro

Perjantai

Lauantai   


klo 10.00 – 12.00 JoVoLi / MLL Peuhuvuoro

Sunnuntai
klo 15.00 – 16.30 Joutsan Pommi / lasten ja perheiden vuoro
klo 18.00 – 19.30 Lentopallovuoro


Kurkiauran liikuntasalin vakiovuorot

Maanantai

Tiistai

klo 17.00 – 17.45           JoVoLi – Vekara-Mix
klo 17.45 – 18.30 JoVoLi – Äiti-vauva -ryhmä
klo 18.30 – 20.00 Leivonmäen Pyry

Keskiviikko

klo 17.00 – 17.45 Liikettä niveliin! -liikuntaryhmä
klo 18.00 – 19.15           Puulan seutuopisto – Jooga
klo 19.15 – 20.30 Leivonmäen Pyry

Torstai

klo 16.30 – 17.00 JoVoLi – Taaperotanssi
klo 17.00 – 17.45             Puulan seutuopisto, Varttuneiden kuntojumppa

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai


Yläasteen liikuntasali

Maanantai
klo 17.30 – 19.30 Taekwon-Do

Tiistai
klo 17.00 – 19.00 Luhangan Ampujat
klo 19.00 – 20.30 Joutsan Pommi

Keskiviikko
klo 17.00 – 19.00 Joutsan Tarmo, Judo

Torstai

klo 18.00 – 19.00 JoVoLi – Jooga

Perjantai
klo 16.30 – 19.30  Joutsan Tarmo

Lauantai  

                

Sunnuntai

klo 12.00 – 14.00   Joutsan Tarmo, Judo


Kuntosalit

Joutsan kuntosalin vuorot kevät 2024

maanantai

klo 07.00 – 08.15 Vapaavuoro
klo 08.15 – 09.45 Lukion liikuntavalmennus
klo 09.45 – 19.30 Vapaavuoro
klo 19.30 – 21.30 Aikuiset Naiset / Naisten vapaavuoro

tiistai

klo 07.00 – 21.30 Vapaavuoro
klo 15.00 – 16.00 Yläkoulun kuntosalikerho/Vapaavuoro
klo 17.00 – 18.00 Sydänyhdistys/Vapaavuoro

keskiviikko

klo 07.00 – 12.00 Vapaavuoro
klo 12.00 – 13.00 Helperi
klo 13.00 – 15.30 Vapaavuoro

klo 15.30 – 16.30 Kuntosaliryhmä
klo 16.30 – 21.30 Vapaavuoro

torstai

klo 07.00 – 09.00 Vapaavuoro
klo 09.00 – 10.00 Kuntosaliryhmä
klo 10.00 – 11.00 Kuntosaliryhmä
klo 11.00 – 21.30 Vapaavuoro

perjantai

klo 07.00 – 08.15 Vapaavuoro
klo 08.15 – 09.45 Lukion liikuntavalmennus
klo 09.45 – 21.30 Vapaavuoro

lauantai

klo 07.00-20.00 Vapaavuoro

sunnuntai

klo 07.00-20.00 Vapaavuoro


Leivonmäen kuntosalin vuorot, 2023

maanantai

klo 07-21.30 Vapaavuoro

tiistai

klo 07-21.30 Vapaavuoro

keskiviikko

klo 07-21.30 Vapaavuoro

torstai

klo 07-21.30 Vapaavuoro

perjantai

klo 07.00 – 21.30 Vapaavuoro

lauantai

klo 07-20.00 Vapaavuoro

sunnuntai

klo 07-20.00 Vapaavuoro